Wellness

Provoz wellness centra penzionu Ječmínek je celoroční. Wellness centrum nabízí vířivku a saunu a mohou jej využívat jak ubytovaní hosté penzionu tak ostatní návštěvníci z širokého okolí.

Wellness s vířivkou a saunou v provozu celý týden, od pondělí do neděle (dle provozní doby) !
Předchozí rezervace nutná, volejte 733 106 280 v po - pá 8:00 - 15:00 hod.
Během víkendu již rezervace nepřijímáme. Rezervace na víkend volejte nejpozději do pátku, do 15:00 hod.

Nové dárkové poukazy v prodeji !

Z důvodu bezpečnosti je minimální počet návštěvníků ve wellness centru 2 osoby. Vstup dětí pouze za doprovodu dospělé osoby. K návštěvě wellness si vezměte plavky, ručník/osušku, do sauny prostěradlo/osušku k podložení těla.

Provozní doba wellness

Pondělí - Úterý

9 : 00 - 15 : 00

Středa - Čtvrtek

9 : 00 - 20 : 00

Pátek

9 : 00 - 21 : 00

Sobota - Neděle

15 : 00 - 20 : 00

Fotogalerie

Vířivka - whirpool

Příjemná vodní procedura s příznivými účinky na uvolnění a prokrvení svalů. Ve vířivce s teplou vodou si odpočinete a prohřejete své tělo, celkově se zrelaxujete a odstraníte stres.

Bazén s vířivkou je určen pro max. 4 osoby. Teplota vody 36 - 37°C. Vířivka je určena ke klidové relaxaci a rehabilitaci. Má 4 sedátka, každé sedátko má jiné trysky pro masáž páteře a krční šíje. Stačí si do ní sednout, napůl lehnout a nechat se masírovat podvodními tryskami a perličkovou masáží. Trysky pro masáž nohou je zbavují pocitu těžkosti a pomáhají k uvolnění chodidel. Hosté si sami mohou vířivku osvítit a regulovat četnost masáží tlačítky na okraji bazénu.

Zásady hygienického chování návštěvníků :

Před vstupem do vířivky se v umývárně řádně osprchujte, poslední fáze sprchování musí být bez použití mýdel či sprchového gelu, pouze čistou vodou. Do vířivky nemají přístup osoby trpící přenosnými vlasovými nebo kožními chorobami, popř. jinými přenosnými chorobami, u kterých existuje možnost přenosu vodou nebo kontaktem. Zákaz vstupu mají osoby zjevně pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek. Dále do bazénu nemají přístup děti do 1 roku věku; děti ve věku 1 - 3 let mohou do bazénu pouze v plavkách s přiléhavou gumou kolem nohou.

Sauna

Sauna Penzionu Ječmínek dodá pohodu téměř všem vašim smyslům - prohřeje vám tělo, uslyšíte relaxační hudbu, vzduch je provoněn rostlinnými vonnými extrakty a intimní osvětlení sauny společně s hvězdnou oblohou dodá uklidňující pocity. Kapacita sauny: 4 osoby.

Sauna nabízí dva saunovací režimy:

  • 1. sauna - klasická finská (suchá) sauna s teplotou cca 90°C a nízkou relativní vlhkostí.
  • 2. sanarium - tropická koupel, jemné vlhké saunování s teplotou cca 76°C a absolutní vlhkostí až 72 g/m3.

U obou saunovacích režimů je místnost sauny doplněna o nádobku s rostlinnými vonnými extrakty. K ochlazení těla po odchodu z ohřívárny slouží sprcha se studenou vodou v prostorách wellness vedle vířivky. Každý typ saunování prospívá vašemu zdraví a pohodě. Pobyt v ohřívárně by měl být max. 15 minut (je to velmi individuální), poté následuje ochlazení sprchou a odpočinek na křesle. Celý proces učiňte nejméně třikrát, aby měl pozitivní účinek na vaše zdraví. Poloha vleže při prohřívání je účelná a vede ke stejnoměrnému prohřátí. V posledních minutách prohřívání napomůže změna polohy do sedu k vyrovnání reakce krevního oběhu. Pro zvýšení účinků horka se může provádět automasáž nejrůznějšími masážními žínkami a kartáči. Neberte v potaz pouze danou dobu saunování, ale také svůj zdravotní stav. Pokud se přestanete cítit dobře, co nejdřív saunu opusťte.

Zásady hygienického chování návštěvníků:

Do sauny nechoďte ihned po jídle nebo naopak hladoví. Před vstupem do sauny se v umývárně řádně osprchujte, poslední fáze sprchování musí být bez použití mýdel či sprchového gelu, pouze čistou vodou. Z hygienických důvodů podkládejte tělo v sauně podložkou - prostěradlem nebo ručníkem. Do sauny nemají přístup osoby trpící přenosnými vlasovými nebo kožními chorobami, popř. jinými přenosnými chorobami, u kterých existuje možnost přenosu vodou nebo kontaktem. Zákaz vstupu mají osoby zjevně pod vlivem alkoholu nebo psychotropních látek. Dodržujte cyklus - po prohřátí se ochladit a pak věnovat dostatečný čas relaxaci. V sauně nejezte, nepijte a dodržujte klid.


Wellness - storno podmínky

- rezervaci wellness služeb přijímáme na tel. č. 733 106 280 v pracovní dny od 8:00 - 15:00 hod.

- jestliže chcete zrušit nebo změnit termín své rezervace wellness služeb, informujte nás prosím co nejdříve po zjištění důvodu k zrušení.

- wellness služby můžete zrušit nejpozději den předem do 14:00 hod. bez storno poplatku a domluvit náhradní termín. Služby objednané na víkend
můžete zrušit bez storno poplatku a domluvit náhradní termín do pátku do 14:00 hod.

- v případě zrušení v den objednané služby je storno poplatek ve výši 100% ceny služby.